Saionji Masayuki

Teraapia looja 

Yumeiho teraapia loojaks on Otsuki Masayuki, paremini tuntud pseudonüümi all Saionji Masayuki.

Uue teraapia sünd

1975. aastal kohtus Saionji Masayuki meister Shuichi Ono Hidekazu-ga, kes oli Seitai Ho* meister. Shuichi Ono Hidekazu loodud teraapiameetod põhineb Zheng Ti Fa taastusravi tehnikate pikaaegsetel õpingutel. Nimetatud tehnikaid kasutati hiina Budistlikes kloostrites (sh ka kuulsas Shao Lin kloostris).

Kuue aasta jooksul õppis Saionji Masayuki mitmeid idamaade, eriti Hiina ja Jaapani, traditsioonilisi ravimeetodeid. (Tui-na, Zheng Ti Fa, An-Ma, Shiatsu, So In, Seitai-ho jt). 1981 lõpetas Saionji Masayuki Jaapani riikliku Shiatsu ja idamaade traditsiooniliste teraapiate kooli. Samal aastal lõi ta ka uudse ravisüsteemi, mida algselt nimetati jumalikuks massaažiks. Hiljem puusade reguleerimise ja akupressuuri teraapiaks ning Yumeiho teraapiaks.

 

Yumeiho levik maailmas

1987. aastal asutas Saionji Masayuki rahvusvahelise ennetava meditsiini instituudi Tokyos, mille direktor oli ta kuni surmani 2005.a. Alates 1989 aastast kutsuti teda mitmetesse riikidesse üle maailma tutvustama oma loodud teraapiat. Esimene maa, mida ta väljaspool Jaapanit külastas, oli Poola ja Rzeszow linnas viis ta läbi esimese Yumeiho teraapia kursuse. Täna asub selles linnas Yumeiho Euroopa peakontor. 1992. aastal kutsuti ta kui kõrgelt kvalifitseeritud õpetaja Traditsioonilise Meditsiini ja Farmakoloogia Ülikooli Hiinas. 1994. aastal nimetas Venemaa tervishoiuministeeriumi Traditsioonilise meditsiini uurimise instituut Saionji Masayuki traditsioonilise meditsiini audoktoriks. Aastatel 1989-2004 külastas ta üle 40 riigi, et tutvustada Yumeiho teraapiat ja õpetada välja selle praktiseerijaid ka väljaspool Jaapani piire. Aastaks 2004 oli Yumeiho levinud 73 riiki

 

Yumeiho-alane teadustegevus

1995. aastal esitles Saionji Masayuki Moskvas, Rahvusvahelise Teaduste Akadeemia teadusnõukogu ees edukalt Yumeiho teraapiat meditsiiniteaduste doktori (PhD) kraadi saamise eesmärgil. Samal aastal andiski Rahvusvaheline Teaduste Akadeemia San Marinos talle traditsioonilise meditsiini doktori kraadi. 1996. aastal kutsuti Saionji Masayuki õpetama Yumeiho teraapiat lennuväe haiglas Moskvas. Sealt algas üle 10 aasta kestnud koostöö. Koostöös nimetatud institutsiooniga viidi läbi hulk teaduslikke uuringuid Yumeiho teraapia ennetava ja raviva mõju kohta. Aastael 1990-1995 külastas ta tihti Moskva õhujõudude haigla teadusliku uurimise keskust. Tema algatusel võtsid üle 130 sõjaväearsti kasutusele Yumeiho teraapia. Teraapiast said kasu just lendurid ja kosmonaudid, kellel aitas see ennetada kutsehaigusi ja ravida varases staadiumis olevaid haigusi. 

28 veebruaril 2005.a Yumeiho traapia looja ja Praktilise Ennetava Meditsiini Rahvusvahelise Instituudi direktor Tokyos Dr Saionji Masayuki hukkus traagilise õnnetuse tagajärjel. 

*Seitai Ho – manuaalne tervendamismeetod, mis on loodud inimese füsioloogia tasakaalustamiseks. Tasakaalustamine algab kehahoiu korrigeerimisest, rakendades lihaste-liigeste funktsionaalse tasakaalustamise meetodeid, massaaži, punktmassaazi ja liigeste manipulatsiooni)